Blog
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Od pátku 6.11.2015 (tedy už 4 dny) trvá rozsáhlý výpadek online služeb Ministerstva financí ČR.  V širokém výčtu nedostupných služeb je i ARES, který denně využíváme.

 

Vliv na naše služby je následující:

1) obchodní rejstřík - data z obchodního rejstříku nejsou momentálně aktualizována. Od září 2015 jsme prováděli kompletní aktualizaci 350 000 dokumentů, abychom nahradili chybějící data z předchozího dlouhodobého výpadku služby ARES. Tato aktualizace nebyla dosud dokončena (větší část naštěstí už proběhla) a v databázi nám chybí aktaulizace subjektů, u kterých došlo k jakékoli změně v období od srpna do listopadu 2015. 

2) DPH - aktaulizace některých informací o plátcích DPH neprobíhá

Zaslali jsme na IT MF ČR dotaz se žádostí o upřesnění termínu opravy. Nové informace budeme přidávat do komentářů pod tento článek.

 • No labels

3 Comments

 1. Pavel Macek AUTHOR

  Vyjádření MF ČR k termínu obnovy fungování služeb ze dne 11.11.2015: Dnes v odpoledních hodinách předpokládáme zprovoznění informačních systémů ARES, ARIS, UFIS v omezeném rozsahu. Omlouváme se za způsobené obtíže. Na plném obnovení provozu se intenzivně pracuje.

 2. Pavel Macek AUTHOR

  Naše aktualizace dat z registru ARES během dněšního dne odpovídá stavu popsaném v oficiálním vyjádření MF ČR: 

  "Dne 11. listopadu 2015 v dopoledních hodinách byly zprovozněny informační systémy ARES, ARIS, UFIS v omezeném rozsahu. Při používání informačních systémů může docházet k delším odezvám a ke krátkodobé nedostupnosti. Omlouváme se za způsobené obtíže. Na plném obnovení provozu se intenzivně pracuje."

 3. Pavel Macek AUTHOR

  Aktualizace 13.11.2015: V posledních 24 hodinách se aktualizace našich dat z ARES vrátila k normálním hodnotám.

  V médiích se objevily první informace o příčinách výpadku: http://www.lupa.cz/clanky/bezprecedentni-vypadek-ministerstvu-financi-pet-dni-nefungovaly-registry/ .